Часовник Alexander Shorokhov Byzantium Limited Edition AS.LA-IST-3 от колекция Byzantium се предлага в Timer.bg с брандирана кутия на марката, гаранция, безплатна и бърза доставка в рамките на 1-2 работни дни. Моделът може да бъде закупен на изплащане без оскъпяване за 3 равни месечни вноски. За повече информация вижте кредитния калкулатор като натиснете бутона "Купи на кредит".
Византия – една завладяваща история.
Някъде около 660 г. пр.н.е., дорийските гърци основават колония на европейския бряг на Босфора, наречена Византион. Оттук започва историята на този удивителен град, който днес е единствената метрополия в света, обединяваща Европейския и Азиатския континенти.
Днес този град е известен като Истанбул, където се съчетават гръцкото и римското наследство с османския блясък, а множество ценни бижута, изработени по арабската традиция, са съхранени и до днес.
Моделът „Byzantium“ е величествен автоматичен часовник в чест на бурната и вълнуваща история на града Истанбул, който улавя това голямо многообразие. Орнаментите, вдъхновени от арабската калиграфия, са представени в иновативна интерпретация. Циферблатът е разделен на четири сектора, обградени от меандър – мотив от изкуството на древна Гърция.
В центъра на часовника има кръст, който напомня за християнската история на този модерен метрополис. Стрелките са съобразени с цветовата гама, а маркерите за часовете на 3, 6, 9 и 12 часа са украсени с висококачествени диаманти.
Часовникът е изработен от неръждаема стомана и има сапфирено стъкло двустранно. Задвижва се от автоматичен механизъм 2824.ETA (SW200) с около 38 часа резервна мощност. Размери 39 х 10.6 мм. Дисплеят е в сребристо, с акценти в тъмносиньо. Съчетан е с черна кожена каишка. Водоустойчивост 5 АТМ. Лимитирана серия от 50 броя.
От Alexander Shorokhoff препоръчват закупуването на Часовник Alexander Shorokhov Byzantium Limited Edition AS.LA-IST-3 да се извършва от оторизирани търговци като Timer.bg - водещ онлайн магазин за продажба на часовници!